8 tévhit a műfűről


A műfűvel kapcsolatban számos tévhit kering, ezért fontos tisztázni, hogy mi az igazság ezekkel kapcsolatban. Ezek a tévhitek néha megakadályozzák az embereket abban, hogy kipróbálják, vagy egyáltalán fontolóra vegyék a használatát. megfelelően használják. Nézzünk meg néhány gyakori tévhitet, valamint azt, hogy van-e igazság bennük?

1. Tévhit: Teljesen műanyagnak tűnik, egyáltalán nem néz ki természetesnek

Számtalan féle típus van, némelyik elég kezdetleges, ezért ebben van igazság. Szerencsére manapság nagyon fejlett technológia áll rendelkezésre, ami segítségével a műfű természetesebb megjelenésű, színű és textúrájú. Több műgyep fajta szálai többféle árnyalatú zöldből és barna alapszálakból állnak, ami egészen közel hozza a valódi fű látványához és érzetéhez.

2. Tévhit: A műfű túlmelegszik, különösen nyáron

Igen, a műfű valóban melegebb lehet a valódinál, mivel a műanyag szálak elnyelik a hőt. De ezt a problémát a legtöbb esetben kezelni lehet. Számos új típus már eleve hőreflektív réteggel készül, ami csökkenti a hőfelvételt, így kevésbé melegszik fel. Emellett vízzel minden műgyep könnyen hűthető, így nyáron is komfortos marad. Árnyékos területeken, ahol kevésbé éri közvetlen napfény, egyáltalán nem jelent problémát a hőmérséklete.

3. Tévhit: Nem környezetbarát

Ez gyakran a műanyag összetétele miatt merül fel, de a környezetre gyakorolt hatás vizsgálata összetettebb ennél. Bizonyos körülmények között fenntartható megoldás is lehet. Nem igényel vízöntözést, műtrágyát vagy gyomirtót, amelyek károsak a környezetre, és ezek hosszú távon csökkenthetik a természetes erőforrások felhasználását. Emellett sok gyártó újrahasznosítható anyagokat használ, és törekszik a környezetbarát előállításra. Még mindig műanyagból készül, de sokkal kevesebb fenntartási erőforrást igényel.

4. Tévhit: Nem képes a vízelvezetésre, ezért fenntartja a vizet

A mai műfű rendszerek alapja vízáteresztő, így a víz könnyen átszivárog rajta. Megfelelő telepítés esetén, például vízelvezető réteg alkalmazásával, az esővíz könnyedén elfolyik, és nem okoz pangást vagy víztócsákat a felületen.

5. Tévhit: Teljesen karbantartásmentes

Valóban kevesebbet igényel, mint a valódi fű, de nem teljesen karbantartásmentes. Alkalmanként nem árt tisztítani, fésülni és levegőztetni, különösen, ha gyerekek vagy háziállatok is használják. A szennyeződések és a por eltávolítása céljából szükség lehet időnként egy gyors slagozásra.

6. Tévhit: Nem biztonságos gyermekek és háziállatok számára

Ez a tévhit abból ered, hogy sokan azt feltételezik, hogy a műfű vegyszerekkel kezelt. Ezzel szemben az alapanyagait és gyártási technológiáit úgy alakították ki, hogy megfeleljen a biztonsági előírásoknak. Ma már sok termék antiallergén, és nem tartalmaz káros vegyi anyagokat. Emellett strapabíró, és jól ellenáll a gyerekek, illetve háziállatok játékának, így biztonságosan használható.

7. Tévhit: Hamar elhalványul vagy gyorsan elhasználódik

Ez a tévhit leginkább az olcsóbb vagy régebbi termékek esetén lehet igaz. Az újabbakat UV-védelemmel látják el, így ellenállnak a napsugárzásnak, és sok évig megtartják a színüket. Az élettartam persze függ a minőségtől és a használati intenzitástól, de megfelelő gondozás mellett akár 10-15 évig is szép marad.

8. Tévhit: A telepítése bonyolult és költséges

Ez részben igaz, mivel a telepítése valóban igényel némi előkészületet és szakértelmet. Bár a telepítés nagyobb feladat, de hosszú távon költséghatékony lehet, mivel jelentősen csökkenti a fenntartási költségeket. A telepítés után nem szükséges öntözés, nyírás vagy gyomirtás, így a kezdeti befektetés idővel megtérülhet. Szakértő segítségével pedig a telepítés is gördülékeny lehet.