Kezdjük mindjárt a legnyilvánvalóbb, rögtön szembeötlő különbséggel, miszerint a 2D táblás kerítés teljesen sík táblákból áll, a panelek vízszintes és függőleges hegesztett acélhuzalokból épülnek fel térbeli hajlatok vagy formák nélkül. A 3D táblás kerítésnek térben is van kiterjedése, ahogy a neve is utal erre. A panelek kialakításában azonos magasságban V-alakú hajlítások találhatók, amelyek így „bordákká” állnak össze. Ezek a hajlatok statikailag megerősítik a kerítéstáblát és javítanak az esztétikán is, mivel egyfajta dinamikát adnak a kerítés megjelenéséhez.
Ahogy utaltunk rá, a hajlatok nem elsősorban esztétikai elemek, bár kétségkívül számítanak ilyen szempontból is. A bordák funkciója elsősorban a statikai megerősítés. Ez azt eredményezi, hogy a 3D kerítések stabilabbak nagyobb hosszúságú és magasságú kerítésszakaszokon. Ez nagy előny ott, ahol fokozott biztonságra és stabilitásra van szükség. Kisebb szakaszokon és kevésbé frekventált helyeken viszont a 2D kerítések is kiválóan teljesítenek, vagyis hibátlanul ellátják a feladatukat.
Ha az esztétikai szempontokat nézzük, akkor a lapos kialakítás egyszerűbb, letisztultabb megjelenésű. Akik minimalista, egyszerű megoldást keresnek, és éppen hogy céljuk az észrevétlenebb kerítés, ők a 2D táblás kerítésben fogják megtalálni a sajátjukat.
A 3D táblás kerítésnek megmunkáltabb megjelenést adnak a hajlatok, a táblákon végigfutó bordák egyfajta díszek, ezért az ebből készült kerítések jobban mutathatnak. Lakóövezetekben vagy vállalati területeken, ahol fontos szempont az esztétika is, ott a 3D kerítés lehet a jobb választás.
A fenti különbségek természetesen az árakban is megjelennek: Az egyszerűbb 2D kerítések olcsóbbak, mint a nagyobb szilárdságú és esztétikusabb 3D változatok. Ez azt jelenti, hogy ár-érték arányban mindkettő jó. Fontos hozzátenni, hogy mindkét kerítésváltozat elérhető többféle huzalátmérővel, ami természetesen szintén befolyásolja a szilárdságot, és ugyanúgy tükröződik az árban is. Erre most azért nem térünk ki részletesen, mert kifejezetten a dimenziós eltérés különbségeit és hatásait néztük meg.